U okviru šestog kola Ekstraklase odigrana je utakmica između Cracovie i Górnika Zabrze, a meč je završen rezultatom 3:2.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli već u 20. minuti. Gol za Górnik Zabrze postigao je Rasak. Međutim, vodstvo nije dugo trajalo. Šest minuta nakon postignutog pogotka, stvari na početak vraća Roginić nakon asistencije Källmana.

U 32. minuti uslijedio je novi gol za Górnik Zabrze i novo vodstvo. Janža je odlično uposlio Ismaheela, koji postavlja rezultat na 1:2.

Na poluvremenu, za domaćina je u igru ušao Ajdin Hasić, koji je odigrao sjajnu utakmicu. Prvo je defanzivac gostiju Janicki dobio direktan crveni karton, a igrača više domaći fudbaleri su iskoristili u 73. minuti kada Ajdin Hasić sjajni solo prodor kruniše pogotkom. Ovo mu je prvi pogodak u novom klubu.

Potpuni preokret dogodio se u 78. minuti, kada je nesretni defanzivac Sánchez pogodio vlastitu mrežu, postavivši konačan rezultat utakmice. Nakon tog pogotka, Sześciok je dobio crveni karton, zbog čega je Górnik Zabrze završio utakmicu sa dva igrača manje.

Ajdin Hasić je dobio ocjenu 7.5 za svoj nastup. U sljedećem kolu njegov tim gostuje Radomiaku Radom, dok će Górnik ugostiti Lechię.