Fudbalska reprezentacija Argentine jaka je kao zemlja, toliko da pobjeđuje i kada na terenu nema prve dvije zvijezde tima, čudesnog Lionela Messija i fantastičnog Angela Di Mariju, a da se igra Gaučosa ne svodi samo na njihov individualni kvalitet pokazalo je sinoćnje “demoliranje” Čilea u novom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, 3:0.

Iako je pregrubi protivnik izdržao cijelo poluvreme da ne primi gol. Aktuelni planetarni i kontinentani šampion dominirao je od prvog minuta, tako što je držao loptu, ali i lijepo kombinovao i stvarao šanse, da bi u nastavku spojio lijepo i korisno.

Na čuvenom stadionu Rivera, Monumental, Argentinci su u sedmom krugu trke za SP slavili šestu pobjedu, a da ostanu na samo dva poraza u 63 meča pobrinuli su se Mac Allister u 48. minutu, te Alvaro i Dybala u finišu susreta (84, 90+1).

Da trijumf bude još ljepši, publika i saigrači su se prije utakmice, ovacijama i poklonima, zahvalili Di Mariji na svemu što je dao argentinskom fudbalu, prije nego što je ovog leta odlučio da je red da se poslije “sto godina” povuče iz reprezentacije.

Ništa manje srećan nije bio i Paolo Dybala, jer je makar nakar u jednom meču nosio dres s brojem 10, koji pripada legendi Messiju, još je poslije ulaska s klupe uspio da se upiše u strijelce i slavlje svog tima učini još ubjedljivijim.

Znam da desetka ne pripada meni, ali neki igrači su predložili da je uzmem na ovoj utakmici i prihvatio sam se te velike odgovornosti“, rekao je fudbaler Rome.

Messi se još nije oporavio od povrede iz finala Copa Americe, pa će preskočiti i meč sa Kolumbijom (utorak, 22:30, Arena Sport 1) u septembarskom ciklusu borbe za naredni planetarni šampionat.