Nogometaši Arsenala izgubili su na gostujućem terenu od Bornmuta rezultatom 2:0 u osmom kolu Premier League. Koliko su samo Topnici izgubili večeras? Nisu u pitanju samo tri boda (koja svakako zlato mogu značiti u veoma kompetitivnom engleskom prvenstvu) i prvi prvenstveni poraz sezone, već i William Saliba.

U prvom dijelu igre (30), stub odbrane trenera Mikela Artete, morao je da ispravi kobnu grešku svog kolege Leandra Trossarda, napravi faul nad Evanilsonom kao poslednji igrač odbrane. Sudija Robert Jones je u prvom trenutku pokazao žuti karton, ali poslije pregledanja VAR snimka, odlučio je da preinači svoju odluku u isključenje.

Napadali su domaćini u nastavku, Antoine Semenyo je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio, a nagrada je stigla golom Ryana Christieja u 70. minutu utakmice, na odličnu loptu Justina Kluiverta.

Potvrdu neočekivanog trijumfa, donio je upravo asistent kod prvog gola. Jakub Kiwior je u znaku čitavog meča Arsenala napravio novu katastrofalnu grešku, a Evanilson ovaj put nije praštao. Pretrčao je stopera gostiju, i potom “natjerao” Rayu da skrivi penal.

Loptu je u ruke u 79. minutu uzeo Kluivert i potvrdio pobjedu kojoj se malo ko nadao prije ovog kola.