U noći između srijede i četvrtka, Arsenal i Chelsea odigrali su dvije veoma zanimljive prijateljske utakmice u sklopu turneje po Sjedinjenim Američkim Državama

Arsenal je u Carsonu bio bolji od Bournemouth, ali tek nakon boljeg izvođenja penala pošto je tokom regularnih 90 minuta bilo 1:1.

Bournemouth je pokazao čvrst otpor protiv kombinovanog sastava Mikela Artete koji je ipak poveo u 18. minutu kada je Fabio Vieira uhvatio sjajan volej poslije lijepog prodora Nelsona.

Puleni Andonija Iraole uspjeli su da izjednače i to preko Antoine Semenyoja u 73. minutu igre posle greške odbrane Arsenala i uz malo sreće.

Kako pobjednika u regularnom dijelu meča između ekipa dvojice baskijskih stručnjaka nije bilo, pristupilo se izvođenju penala, a seriju je dobio Arsenal 5:4.

Chelsea nije uspeo da savlada novopečenog trećeligaša Wrexhama gdje je autsajder uspio da izbori 2:2 u zanimljivom okršaju.

“Plavci” su poveli u 35. minutu golom Nkunkua, da bi početkom drugog poluvremena Enco Maresca izveo čitav tim.

Iskoristio je to Luc Bolton koji je donio izjednačenje Velšanima, koji su nedugo zatim i sami izmjenili najveći dio igrača na terenu.

Wrexham je stigao do potpunog preokreta zahvaljujući Marriottu u 71, al je Ugochowku 11 minuta kasnije spasio Chelsea pomalo sramotnog rezultata.