Nogometaši Arsenala pobjedom od 2:0 nad Wolverhamptonom na Emiratesu otpočeli su novu sezonu Premier lige.

Izabranici Mikela Artete su, uz Manchester City, prvi kandidat za osvajanje titule šampiona Engleske i nije bilo iznenađenja u Londonu ovog popodneva.

Ako se po jutru dan poznaje, ova sezona bi konačno mogla da bude ona u kojoj briljira Kai Havertz. Nijemac je upisao gol i asistenciju na premijeri, isto je učinio i Bukayo Saka, tako da su njih dvojica i režirali trijumf  Topnika. Prvi pogodak došao je poslije centaršuta Sake sa desnog krila, lopta je išla ka golu, a Havertz je divno utrčao i sproveo je u mrežu u 24. minutu.

Naredni se dogodio u 74. samo su se uloge obrnule, a Saka je u svom maniru, minijaturom sa desne strane pogodio bliži ugao Josea Sa.

Newcastle je minimalnim rezultatom bio bolji od Southamptona na svom Saint James Parku uprkos tome što su najveći dio utakmice igrali sa igračem manje.

Nevjerovatne scene i odluka sudije Powsona iz 28. minuta koja je izazvala mnogo reakcija i kontroverzi. Naime, tada je isključen Fabian Schar, a sve poslije faula koji se dogodio nekoliko sekundi ranije, ali je to ignorisao napadač Southamptona Brereton Diaz koji je agresivno ušao u Švicarca. Ovaj mu nije ostao dužan, pa ga je odgurnuo i tek dodirnuo glavom. Poslije provjere VAR-a, utvrđeno je da je Schar isključen, a utisak je da tu nije bilo elemenata za takvu odluku.

No, Newcastle je ipak trijumfovao zahvaljujući katastrofalnoj greški golmana Alexa McCarthyja i egzekuciji Joelintona u 45. minutu.

Fudbaleri Brightona pobedili su Everton rezultatom 0:3 na Goodisonu iako je izgledalo da se neće lijepo provesti u Liverpulu.

Karamele su krenule sjajno, imali su nekoliko vrhunskih prilika, poništen gol, sve dok je bilo previše rupa u odbrani Brigthona. No, gosti su stali na noge i zahvaljujući kvalitetnoj realizaciji došli do ubjedljive pobjede. Mitoma, Wellbeck i Adingra su donijeli trijumf Galebovima od 0:3.

James Milner (38) nastupio je u današnjoj utakmici za Brighton. Time je postao apsolutni rekorder jer je ušao u svoju 23. sezonu Premier lige, što niko nikad nije napravio. Rekord je dosad držao Ryan Giggs, koji je igrao 22 sezone.

Ekipa Bournemoutha se izvukla u samoj završnici susreta sa Nottingham Forestom na City Groundu kada je Artur Semeno posle nespretne reakcije kompletne odbrane domaćih postigao gol za izjednačenje i 1:1. Prije toga je Chris Wood postigao prvi gol u današnjem ternimu od 16 sati.

Međutim, meč je u sjenci teške povrede defanzivnog veziste domaćih Danila koji je, čini se, okončao sezonu.