Tim Aston Ville savladao je West Ham rezultatom 1:2 u današnjem meču na London Stadiumu.

Aston Villa je bolje otvorila utakmicu. Već u 4. minutu, nakon sjajno izvedenog kornera, tim Unai Emeryja dolazi do vodstva od 1:0. Najviši u skoku bio je Amadou Onana, a asistencija je upisana Youri Tielemansu.

Uslijedile su i dvije dobre prilike za ekipu iz Birminghama. U 22. minuti Leon Bailey odlično prolazi po desnoj strani, ali završnica je izostala. Deset minuta kasnije McGinn loptu šalje tik pored stative.

Kazna za ove promašaje stigla je već u 37. minuti. Matty Cash u šesnaestercu ruši Tomaša Součeka, penal za West Ham. Odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeo je Lucas Paqueta koji nakon sjajno izvedenog kaznenog udarca londonskom timu donosi izjednačenje.

Iako je West Ham bolje otvorio drugo poluvrijeme, prvu priliku je ipak imala Aston Villa. Rogers nakon odbijene lopte našao se sam na nekih 7 metara od gola, ali je loše zahvatio loptu te je odbrana West Hama očistila ovu situaciju.

U 66. minuti Duran se odlično kretao. Ostao je u situaciji jedan na jedan, ali je u konačnici pogodio samo vanjski dio mreže.

U 79. minuti Jhon Duran ispravlja svoju grešku, šah mat u četiri poteza. Pau Torres šalje sjajnu loptu na bok, Maatsen istu spušta za Ramseya, a on je prosljeđuje do 20-godišnjeg Durana koji je posprema u mrežu.

Do kraja još jedan pokušaj tima iz Londona. Danny Ings je pokušao glavom, ali bez promjene rezultata. U posljednjem minutu utakmice, sjajnu priliku imao je i Souček, ali rezultat ostaje 1:2.