Fudbalska reprezentacija Austrije pobijedila je danas Poljsku i napravila veliki korak prema plasmanu u osminu finala Evropskog prvenstva.

Poveli su Austrijanci već u devoj minuti. Ubacio je Mwene, a glavom loptu u mrežu Poljske proslijedio Trauner.

Nakon nekoliko prilika, poljska selekcija je izjednačila u 30. minuti. Piatek je iskoristio smušenu reakciju austrijske odbrane i poentirao za 1:1.

Nije se mnogo toga zanimljivog dešavalo u drugom poluvremenu do 67. minute, kada je Austrija ponovo povela. Lijepu akciju krunisao je Baumgartner preciznim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca.

Za Austriju je zatim dosuđen jedanaesterac u 77. minuti, Sczczesny je oborio Sabitzera, sudija je promptno pokazao na bijelu tačku.

Iskusni Marko Arnautović bio je siguran realizator penala za 3:1.

Tim rezultat je i zaključen meč. U sklopu grupe D večeras se igra susret između Nizozemske i Francuske.