Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas u Zenici sa Srbijom u prvoj utakmici polufinala baraža kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Gošće su u ranoj fazi meča zatresle mrežu Zmajica, ali pogodak je poništen jer je utvrđeno da je Tijana Filipović prethodno igrala rukom.

Naša selekcija do vodstva stiže u 20. minuti. Bila je to lijepa akcija bh. nogometašica, koju je krunisala Emina Ekić nakon što je driblinzima “promiješala” odbranu Srbije.

No, svega osam minuta kasnije Matejić je na centaršut Vlajnić glavom pogodila za izjednačenje.

Reprezentacija BiH ponovo je povela u 52. minuti. Maja Jelčić je nakon kornera pogodila stativu, a loptu je Milena Nikolić sa gol-linije gurnula u mrežu gošći.

Blizu novog izjedačenja Srbija je bila u 75. minuti, kada je Allegra Poljak pogodila prečku. Mnogo sreće imale su Zmajice u toj situaciji…

No, egal je u finišu utakmice postavila Vesna Milivojević, kada je šutem izvan šesnaesterca pogodila gornji ugao gola BiH.

Rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 2:2. Revanš se igra u utorak u Staroj Pazovi (19 sati, Arena 1 Premium).

BiH – Srbija 2:2 (Ekić 20′, Nikolić 52′ – Matejić 52′, Milivojević 87′)

Teren Trening centra NSBiH u Zenici. Glavna sutkinja: Silvia Gasperotti (Italija).

BiH: Hodžić, Hasanbegović, Milinković, Hadžić (Čule), Veletanlić, Kapetanović, Spasojević, Slišković, Husić (Krajšumović), Ekić (Krajnić), Jelčić, Nikolić.

SRBIJA: Kostić, Lazarević (Stokić), Slović, Damjanović, Vlajnić (Frajtović), Milojević, Blagojević, Filipović, Poljak, Čavić (Ćirić), Matejić.