Barcelona je u okviru 5. kola La Lige, pred gotovo 14 hiljada gledalaca na Estadio Municipal de Montilivi, deklasirala Gironu rezultatom 4:1.

Prvi pogodak za Barcelonu postigao je mladi Lamine Yamal. Spremno je sačekao grešku odbrane Girone i mirno zabio iz blizine za 1:0.

Prednost tima iz Katalonije udvostručena je u 37. minutu. Strijelac je još jedanput bio Yamal. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, lopta se odbila na ivicu šesnaesterca. Lamine je ‘uhvatio’ volej i zatresao mrežu domaćina.

Treći gol na utakmici djelo je Danija Olma. Iz vrlo teškog ugla, šutem s poludistance savladao je Gazzanigu.

U listu strijelaca upisao se i Pedri golom u 64. minutu. Španac se odlično kretao i našao u situaciji jedan na jedan. Obišao je golmana domaćih i gurnuo loptu u gol.

Pred kraj utakmice, prednost Barcelone uspio je da smanji Stuani.