Katalonija večeras neće spavati. Barcelona je ostvarila ubjedljivu pobjedu u El Clasicu, usred stadiona Santiago Bernabeu razbila je Real Madrid s ubjedljivih 0:4.

Prvo poluvrijeme je okončano bez pogodaka i nije nagovještavalo debakl Kraljeva. Pogotovo jer je domaćin djelovao mnogo opasnije i konkretnije, dok su ofsajd zamke spašavale Barcu.

Sve se za Real počelo rušiti u 54. minuti, kada Robert Lewandowski postiže svoj prvi gol na meču. Odličnim dodavanjem pronašao ga je Casado, a Poljak je izbjegao ofsajd zahvaljujući Mendyju, koji je zaspao na drugoj strani. Napadač Barcelone je ostao miran u duelu s Luninom i pogodio za vodstvo gostiju.

Dvije minute kasnije Lewandowski je udvostručio prednost gostiju. Preciznim ubačajem pronašao ga je Balde, a Lewandowski je na deset metara ostao nečuvan i glavom savršeno naciljao za povećanje prednosti.

Lamine Yamal zatim pogaša u 77. minuti. Lewandowski je ispucavanje Pene prenio za Raphinhu, koji se sjurio prema golu i dodao do Yamala, a Barcin supertalenat je silovitim udarcem matirao Lunina.

Konačnih 0:4 postavlja Raphinha. Nakon duge lopte pobjegao je domaćoj odbrani i lobom prebacio Lunina.

Poluvrijeme iz snova za Barcelonu, košmarna noć za navijače Reala…