Nogometaši Barcelone pobijedili su Real Madrid rezultatom 2:1 u ‘prijateljskom’ El Clasicu koji je odigran na stadionu MetLife u East Rutherfordu.

Oba pogotka za Katalonce postigao je Pau Victor, prvo u 42. minuti, a potom i devet minuta kasnije, dok je jedini strijelac za aktuelne evropske prvake bio Nico Paz u 82. minuti.

Utakmica će se pamtiti i po tome što je glavni sudac Armando Villarreal već u 12. minuti zbog nevremena i jake grmljavine odlučio poslati igrače obje ekipe u svlačionicu.

Prekid je trajao više od sat vremena, ali sve to vrijeme navijači nisu željeli napustiti stadion, već su strpljivo čekali da se igrači dvije najbolje španske ekipe vrate na teren.

Barcelona će sljedeću utakmicu na američkoj turneji igrati 7. avgusta protiv Milana u Baltimoreu, dok će Real istog dana u Charlotteu dočekati Chelsea.

Nova sezona u španskoj La Ligi počinje 15. avgusta utakmicom između Athletic Bilbaa i Getafea, a prenose svih najkvalitetnijih utakmica na Pirinejskom poluotoku osigurani su na kanalima TV Arena Sport.