Nakon sedam pobjeda u isto toliko prvenstvenih mečeva, Barcelona je večeras pretrpjela prvi poraz u novoj sezoni La Lige.

Katalonskog diva u Pamploni je srušila Osasuna. Domaći tim je poveo u 18. minuti golom hrvtaskog napadača Ante Budimira, koji je glavom pogodio nakon sjajnog centaršuta Bryana Zaragoze s lijeve strane.

Deset minuta kasnije je Zaragoza udvostručio prednost Osasune, da bi smanjio Victor Pau u 53. minuti.

U 71. minuti Budimir je izborio penal. Barcelonin stoper Sergi Dominguez srušio ga je u kaznenom prostoru, a Hrvat je sam preuzeo odgovornost i precizno pogodio za 3:1.

Potom Bretones u 85. minuti trese mrežu Barce za 4:1, a minut prije kraja Lamine Yamal postavlja konačnih 4:2.