Završene su utakmice prvog kola Lige prvaka na stadionima Rajko Mitić u Beogradu i De Kuip u Rotterdamu. Benfica je savladala Crvenu Zvezdu, a Bayer Leverkusen je upisao pobjedu protiv Feyenoorda.

Gosti iz Portugala slavili su protiv Crvene Zvezde rezultatom 2:1. U 9. minutu po izgubljenoj lopti igrača crveno-bijelih uslijedio je napad Benfice. Akciju je, u konačnici. golom krunisao Kerem Akturkoglu. Drugi pogodak na meču djelo je Orkun Kokcua. Turski fudbaler je izveo slobodnjak sa 20-ak metara i zatresao mrežu gola na kojem je stajao Glazer. Nadu Zvezdi vratio je Milson golom u 86. minutu. Ipak, to nije bilo dovoljno da tim iz Beograda izbjegne poraz.

Duel u Rotterdamu između Feyenoorda i Leverkusena završen je rezultatom 4:0. Gosti iz Njemačke nisu imali problema da upišu prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka. Strijelci su bili Grimaldo jedanput i Wirtz dva puta. Četvrti pogodak pripisan je kao autogol Wellenreuthera.