Mečevima koji su započeli od 21 sat kompletiran je prvi dan ovogodišnjeg izdanja najelitnijeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu. Stuttgart našeg Ermedina Demirovića i zagrebački Dinamo doživjeli su poraze u svojim mečevima prvog kola Lige prvaka.

U sjajnoj utakmici na Bernabeu, Real Madrid je uspio doći do pobjede protiv Stuttgarta. ‘Kraljevi’ su slavili sa 3:1. Tim sa juga Njemačke pružio je dobru partiju protiv favoriziranog Reala. Madriđani su u vodstvo došli golom Mbappea. Izjednačenje Stuttgartu donio je Undav u 68. minutu. Za 2:1 pogodio je Rudiger u 83., a za konačnih 3:1 zabio je Endrick u 95. minutu. Naš Ermedin Demirovič na terenu je proveo 20-ak minuta.

Na Allianz Areni, Bayern je deklasirao Dinamo rezultatom 9:2. Strijelci za tim iz Bavarske bili su Guerreiro, Sane i Goretzka jedanput, Olise dva i Kane čak četiri puta. Dinamo je uspio da u roku od svega par minuta postigne dva pogotka, ali to im nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz. Petković i Ogiwara su se upisali u listu strijelaca na strani Dinama.

Liverpool je nakon preokreta savladao Milan. Rezultat susreta odigranog u Italiji glasio je 3:1. Pulišić je već u 3. minutu doveo Milan u prednost. Ipak, 20 minuta kasnije, Liverpool preko Konatea dolazi do izjednačenja. U nastavku su pogađali i van Dijk i Szoboszlai.