Jedan od najzanimljivijih mečeva prvog kola Bundeslige odigran je danas u Wolfsburgu, gdje je Bayern kao gost savladao domaće vukove sa 2:3.

Prvo poluvrijeme je proteklo u znaku Bayerna koji je imao i posjed lopte i znatno više šuteva na gol, a to je konkretizovao vodećim golom u 20. minutu preko Musiale, pošto je prethodno Boi probio po desnoj strani i ubacio loptu u peterac.

Rezultatom 0:1 se ušlo u drugo poluvreme, koje je domaći tim počeo znatno bolje, sa hrvatskim reprezentativcem Lovrom Majerom u glavnoj ulozi.

Domaći su. tek što je počelo drugo poluvrijeme. iznudili penal koji je u 47. minutu Majer pretvorio u gol za izjednačenje, a samo osam minuta kasnije, Wimmer je osvojio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i uposlio Majera, koji je iskoristio neoprezno istrčavanje golmana Neuera i poslao loptu u mrežu za 2:1.

Ipak, to nije uzdrmalo ekipu Vincenta Kompanyja, koja je do izjednačenja stigla u 65. minutu autogolom Kaminskog poslije kornera, a preokret i sva tri boda ekipi Bayerna doneo je Serge Gnabry iskosa sa desne strane, na asistenciju Kanea u 82. minutu meča, za konačnih 2:3.