Jude Bellingham potvrdio je sjajnu formu na Evropskom prvenstvu. Nogometaš Reala postigao je gol odluke protiv Srbije (1:0), zasluženo je bio igrač utakmice.

Priznao je da je do pobjede došlo teškom mukom.

Srbija je bila izvrsna, bilo ih je teško pobijediti. Srbija je jako dobra. Malo sam istraživao, imaju puno kvalitetnih igrača, robusnih, jakih, dobro smo se pripremili za njih“, rekao je Bellingham za TV Arena Sport.

Potvrdio je da Englezi pucaju na naslov.

Osjećam se dobro, imali smo dobar plan igre, osjetili smo veliko samopouzdanje. To moramo potvrditi na terenu. Idemo polako, želimo titulu”, zaključio je as Reala.

Na konferenciji za novinare istaknuo je također:

“U prvom poluvremenu smo pokazali da možemo zabiti bilo kojoj ekipi, a u drugom poluvremenu da se možemo braniti od svakoga. Malo smo se namučili, ali kad se uspijete odbraniti i jedan gol može odlučiti utakmica u vašu korist. Uglavnom, zadovoljni smo startnim trijumfom”.

Harry Kane je bio dobro čuvan, u 77. minuti je primio dobar centaršut i pogodio prečku. Nakon susreta bio je zadovoljan s osvojena tri boda.

Generalno, zaslužili smo pobjedu. Bilo je važno osvojiti tri boda, ovo je turnirsko takmičenje. Bellingham je još jednom potvrdio da je nevjerovatan igrač. Samopouzdanje s kojim igra odražava se na cijelu ekipu,” rekao je za BBC engleski kapiten.