Večera je na Stadio Olimpicu odigran susret 35. kola italijanske Serije A. Roma i Juventus odigrali su neriješeno 1:1.

Roma je u prednost došla u 15. minuti meča, a strijelac gola bio je Romelu Lukaku.

Gostima nije bilo potrebno puno vremena da izjednače, jer su već u 31. minuti došli do gola. Chiesa je poslao loptu u kazneni prostor, a Bremer je utrčao na centaršut i savršeno pogodio glavom lijevi dio gola.

U drugom djelu meča Chiesa je propustio dobru šansu kada je u 47. minuti pogodio stativu. Nastavak susreta obilježio je posjed nogometaša Juventusa, ali iz nekoliko prilika koje su imali nisu uspjeli savladati golmana Svilara.

Najbolju priliku Roma je imala u petoj minuti sudijske nadoknade. Abraham je pucao, a Szczesny odbranio, tako da je rezultat ostao 1:1.

U narednom kolu Juventus dočekuje Salernitanu, dok Roma gostuje kod Atalante, a meč u Bergamu može da odredi posljednjeg putnika u Ligu šampiona.