Bosanskohercegovački golman Belmin Dizdarević ostat će i naredne sezone član belgijskog Standarda iz Liega, nakon što je s klubom dogovorio nastavak saradnje.

Dizdarević je u Belgiju stigao tokom zimskog prijelaznog roka, nakon sporazumnog raskida ugovora s Veležom, a iako još nije debitovao za prvi tim, u Standardu su odlučili produžiti saradnju.

Novi ugovor potpisan je na godinu dana, uz mogućnost produženja na još jednu sezonu, što pokazuje da klub i dalje vjeruje u 24-godišnjeg čuvara mreže.

U drugom dijelu prošle sezone upisao je četiri nastupa za drugi tim Standarda.

Prije dolaska u Belgiju branio je boje Veleža, Motpelliera, Sarajeva i Mladosti Doboj Kakanj, dok je prve fudbalske korake napravio u Čeliku.

Podijeli
Exit mobile version