Okončane su dvije utakmice trećeg kola Evropske lige koje su bile na rasporedu danas od 16:30 sati. Bodo/Glimt je dobio Bragu, dok je Galatasaray slavio protiv Elfsborga.

Utakmica na stadionu Municipal de Braga, između Brage i Bodo/Glimta završena je rezultatom 1:2. Evjen je goste doveo u vodstvo. Sikou Niakate je Bragi donio izjednačenje golom u 64. minuti, a pred sami kraj susreta Nielsen je pogodio za pobjedu norveškog predstavnika.

Galatasaray je na domaćem terenu savladao Elfsborg sa 4:3. Tim iz glavnog grada Turske već u prvom poluvremenu ostvario je prednost od tri gola. Pogađali su Icardi i Yilmaz, dok je treći pogodak pripisan Petterssonu kao auto-gol. Švedska ekipa uspjela je da smanji zaostatak i da golovima Hulta i Baidooa dođe do rezultata 3:2. U nastavku, Akgun je pogodio za 4:2, a Larsson za konačnih 4:3.