Celtic je danas još jednom savladao Rangers. Na svom Celtic Parku, slavili su sa 3:0.

Celtic je prvi gol postigao u 11. minutu. Nakon sjajne kontre, Furuhashi je bio strijelac, ali je njegov gol poništen nakon VAR intervencije zbog minimalnog ofsajda.

6 minuta kasnije, novi pogodak u mreži Rangersa, ovoga puta regularan. Igrači Celtica su fenomenalno kombinovali po lijevoj strani. Johnston je ubacio loptu u sredinu, a lakši dio posla obavio je Maeda. 1:0 za Celtic.

Do kraja poluvremena Celtic je preko Furuhashija udvostručio svoju prednost. Nakon oduzete lopte na sredini terena, Japanac je ostao sam ne nekih 20 metara od gola. Uputio je prizeman udarac ka golu Butlanda i pogodio za 2:0.

Domaćin je i u drugom poluvremenu nastavio u fenomenalnom ritmu. Rangers su ograničili na svega tri udarca prema golu.

U 75. minuti Celtic dolazi do 3:0. Nakon nove greške zadnje linije Rangersa, Callum McGregor je dodatno povećao prednost svog tima. Po oduzetoj lopti krenuo je prema golu gostiju, a zatim je, sa 20-ak metara, uputio odličan udarac koji je završio u maloj mreži gola Butlanda.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i meč je završen sa konačnih 3:0.