U terminu od 14.30 sati odigrana su dva meča trećeg kola engleske Premier lige. Nogometaši Chelseaja i Crystal Palacea remizirali su rezultatom 1:1, dok je Newcastle na svom terenu pobijedio Tottenham sa 2:1.

Chelsea je do vodstva u malom derbiju Londona stigao u 25. minutu. Bila je fantastična tranzicija Plavaca, Colwill je proigrao Maduekua, koji se stušio po desnoj strani, pravovremeno uposlio Palmera, a ovaj video usamljenog Jacksona, odložio mu loptu, pa Senegalcu nije bilo teško da je sa dva metra plasira u praznu mrežu, za 1:0.

U nastavku bolja igra Palacea i izjednačenje u 54. minutu. Dugo je trajao napad gostiju, domaći su nekoliko puta otklanjali opasnost i blokirali šuteve, ali na kraju je lopta došla do reprezentativca Engleske Ezea, koji je na briljantan način sa 20 metara savladao Sancheza za 1:1.

Do kraja su i jedni i drugi probali da prođu do tri boda, bilo je uzbuđenja pred oba gola, ali se rezultat nije promijenio.

Crystal Palaceu je ovo tek prvi bod u sezoni, a Chelseaju četvrti.

Newcastle je protiv Tottenhama poveo u 37. minutu. Kelly je odlično probio po lijevom boku i još bolje poslao loptu u kazneni prostor za Barnesa, koji je iz punog trka sa 11 metara matirao golmana Vicarija, za 1:0.

Drugo poluvrijeme je počelo velikim pritiskom Spursa i to je urodilo plodom u 56. minutu, kada je Burn dao autogol za izjednačenje.

Trgao se potom domaći sastav, a druga lopta u mreži Tottenhama viđena je u 78. minutu.

Najveći dio posla završio je Joelinton, koji je poslao perfektan pas u prazan prostor za Murphyja, ovaj je proigrao Isaka, a Šveđanin pogodio za konačnih 2:1.

Newcastle sada ima sedam bodova, dok je Tottenham ostao na četiri.