Okončan je i drugi dan u kome su se igrale utakmice prvog kola ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka.

Duel na Etihadu završen je rezultatom 0:0. U 27. minutu udarac De Bruynea odlazi pored gola. Samo par trenutaka kasnije, uzvratio je Darmian. Blok Cityja dobro je reagovao u toj situaciji. Nastavile su se nizati šanse. City je pokušao preko Gvardiola, Inter preko Mkhitaryana i Augusta. Ipak, mreže su do kraja meča ostale netaknute.

Kada su u pitanju golovi, najbogatiji meč gledali smo u Glasgowu gdje je Celtic savladao Slovan sa ubjedljivih 5:1. Za škotskog prvaka pogađali su Scales, Furuhashi, Engels, Maeda i Idah, a za goste iz Bratislave Wimmer.

Dortmund je golovima Gittensa i Guirassyja došao do pobjede od 0:3 u meču sa Bruggeom. Pravdu na meču je dijelio naš Irfan Peljto.

PSG je u finišu utakmice na Parku prinčeva savladao Gironu sa 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Mendes u 90. minuti.