Argentina je pobjedom protiv Kanade na krcatom Mercedes-Benz stadionu u američkoj Atlanti započela odbranu titule prvaka Copa Americe.

Lionel Messi je postavio novi rekord takmičenja, s obzirom da je upisao 35. nastup na Copi. Sada ima jedan više od Čileanca Sergija Livingstonea.

Upravo je 37-godišnji Messi započeo akciju kod vodećeg gola Argentine u 49. minuti kada je uposlio MacAllistera u šesnaestercu. Veznjak Liverpoola je uspio proslijediti loptu do Juliana Alvareza prije sudara s golmanom Crepeauom, a napadač Manchester Cityja nije imao problem da poentira pred praznom mrežom.

Dvije minute prije kraja Lautaro Martinez nakon kontranapada je potvrdio pobjedu aktuelnih prvaka i postavio konačnih 2:0. Messi je popravio vlastiti rekord na Copi sa 15. asistencijom na ovom takmičenju.

Drugi meč grupe A, između Perua i Čilea, igra se u noći između petka i subote (02:00, Arena 2 Premium).