U okviru 9. kola Super lige, Crvena zvezda je savladala Partizan sa 4:0. Na taj način crveno-bijeli su stigli do najuvjerljivije pobjede na stadionu Partizana u historiji vječitih derbija.

Uvodni minuti utakmice pripali su fudbalerima Crvene zvezde. Crveno-bijeli su kontrolisali posjed, a kao rezultat te inicijative stigao je napad u 21. minutu. Elšnik je dobio loptu u šesnaestercu Partizana, a potom uputio udarac. Na putu ka golu lopta je u ruku pogodila Kovača koji se nalazio na zemlji. Ipak, sudija je nakon VAR provjere procijenio da postoje elementi za najstrožiju kaznu.

Ndiaye je preuzeo odgovornost za izvođenje jedanaesterca i doveo Zvezdu u vodstvo od 1:0.

U 32. minutu zatresla se prečka Glazerovog gola. Jurčević je čekao na drugoj stativi, pucao glavom, ali nije imao sreće.

Pred kraj prvog dijela Crvena zvezda je udvostručila svoju prednost. Nakon gužve u kaznenom prostoru crno-bijelih, najbolje se snašao Silas.

Treći pogadak na meču djelo je Ndiayea. U začetku akcije Elšnik je sjajno povukao loptu, potom je uposlio senegalskog napadača koji pogađa mrežu Jovanovićevog gola.

U 65. minutu Crvena zvezda je stigla do četvrtog gola, a Ndiaye do svog trećeg na ovoj utakmici. Loše je reagovala odbrana Partizana u toj situaciji. Prutsev je centrirao, a Ndiaye prošetao kroz peterac i gurnuo loptu iza leđa Jovanovića.

Do kraja meča, Zvezda je nastavila da kontroliše ritam te je bez mnogo problema utakmicu privela kraju.