Manchester United i Tottenham danas su na Old Traffordu odigrali pretposljednju utakmicu šestog kola engleske Premier lige. Gosti su u uvjerljivoj predstavi slavili 0:3 i zasluženo osvojili tri boda.

Utakmica je krenula u obećavajućem ritmu, a na prvi gol smo čekali svega tri minute. Micky van de Ven je ukrao loptu i sjurio se sve do šesnaesterca gdje je uposlio Brennana Johnsona koji je zabio na praznu mrežu.

Tottenham je bio bolja ekipa, a presudna situacija se dogodila u 42. minuti kada je Bruno Fernandes dobio direktan crveni karton. Mnogi su mišljenja da je odluka bila prestroga, ali sudija je ostao pri svome.

Samo su dvije minute trebale Spursima u nastavku da povise prednost. Ovaj je put strijelac bio Dejan Kuluševski koji je iz blizine spretno matirao golmana. Ipak, kako je vrijeme prolazilo, tako je United počeo sve više prijetiti. Gosti su se bili prisiljeni braniti s igračem više što ne vidimo baš često.

Tottenham se na kraju pribrao i postigao treći pogodak. Strijelac je bio Dominic Solanke nakon uigrane akcije iz kornera. Asistencija je pripala Pape Matar Sarru.

Ovaj poraz bi mogao označiti konačni kraj Erika ten Haga na klupi Uniteda. Mada je dosad pokazao kako ima devet života…