U okviru petog kola Serije A ekipa Fiorentine je na stadionu Artemio Franchi dočekala Lazio, a na kraju je poslije preokreta stigla do pobjede od 2:1.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu za nijansu, stvarali su šanse, i to uglavnom kroz posjed, Fiorentina nije izgledala dobro i Lazio je zasluženo golom Marija Gile stigao do prednosti u 41. minutu. De Gea nije mogao mnogo.

Već na početku drugog poluvremena Fiorentina je krenula ofanzivno, debitant Albert Gudmundsson je ušao, a on je donio preokret.

Igrao se 48. minut kada je Guendouzi napravio faul u kaznenom prostoru, a Fiorentina je upravo preko Gudmundssona stigla do izjednačenja.

Bez nekih ozbiljnih šansi i na jednoj i na drugoj strani do samog finiša, a onda VAR tehnologija stupa na scenu. Fiorentina dobija penal, Nuno Tavares žuti karton zbog starta, a Gudmundsson pogađa iz drugog penala za pobjedu svog tima.

Gudmundsson je, dakle, u svom prvom nastupu za Violu postigao dva gola, i to za pobjedu protiv velikog rivala…