Odigrane su sve utakmice drugog kola Lige prvaka planirane za danas. Mečevi od 21 sat ponudili su nam nekoliko iznenađenja.

Dinamo je na Maksimiru remizirao sa Monacom. Rezultat na semaforu bio je 2:2. U 3. minuti nadoknade prvog poluvremena, nakon kornera koji su izveli igrači Monaca, uslijedila je kontra Modrih. U završnici akcije Baturina je uposlio Sučića. 20-godišnji veznjak lažnjakom je izbacio defanzivca francuskog tima, a potom lobovao golmana Kohna.

Baturina je bio akter i kod drugog pogotka, ovaj put kao strijelac. Primio je loptu na nekih 20-ak metara od gola, a potom šutirao. Golman Monaca još jedanput je bio nemoćan.

Ipak, to Dinamu nije bilo dovoljno. Crveno-bijeli su prvo preko Salisua stigli do 2:1, a zatim u 90′ iz penala do 2:2. Strijelac drugog pogotka bio je Zakaria.

Pomalo neočekivano, pobjede su upisali i Aston Villa protiv Bayerna te Lille protiv Real Madrida. Obje utakmice okončane su rezultatom 1:0.

Još jedno iznenađenje je i ubjedljiv trijumf Benfice nad Atletico Madridom. Portugalski tim slavio je sa 4:0, a strijelci u tom meču bili su Akturkoglu, Di Maria, Bah i Kokcu.

Juventus je uspio stići do pobjede na gostovanju kod Leipziga (3:2), dok je Brugge savladao Sturm iz Graza (1:0). Jusuf Gazibegović odigrao je svih devedeset minuta u ovom susretu.

Liverpool je bio siguran na domaćem terenu. Golovi Mac Allistera i Salaha donijeli su ‘Redsima’ pobjedu od 2:0 nad Bolognom.