Nogometaši Engleske ove sezone igraju u diviziji B Lige nacija. U prvom susretu aktuelni evropski vicešampioni upisali su pobjedu savladavši Irsku u Dublinu s 0:2.

Bila je to prva utakmica Engleza bez Garetha Southgatea na selektorskoj klupi, a privremeni posao je dobio Irac Lee Carsley, dosadašnji selektor Engleske U-21 reprezentacije.

Engleska je povela u 11. minuti kada je s deset metara precizno i jako pod prečku pogodio Declan Rice. Pogodak Rice nije slavio jer je na početku karijere igrao za sve mlađe reprezentativne uzraste Irske, a upisao je, prije igranja za Englesku, i tri nastupa za seniorsku ekipu Irske.

U 26. minuti Englezi su povećali prednost, a opet je po Irce bio koban nogometaš koji je kao mladić igrao u mlađim uzrastima njihove reprezentacije. U pitanju je Jack Grealish koji je golom zaključio točnu i brzu akciju svoje ekipe. Grealish je, pak, itekako proslavio postignuti gol.

Početkom drugog poluvremena Irska je stisnula te se pokušala vratiti u igru. Nije uspjela u tome, a najopasniji irski igrač bio je Szmodics. Umirila se potom utakmica, a Engleska je sačuvala prednost i upisala premijernu pobjedu u diviziji B.

Kasnije u ovoj grupi 2 igraju Grčka i Finska (Arena 2 Premium), dok je u grupi 1 Gruzija na domaćem terenu s ubjedljivih 4:1 savladala Češku.

Gruzijci su poveli u 33. minuti kada je Kvaratskhelia pogodio s bijele tačke. Utakmica je odlučena unutar samo četrnaest minuta drugog poluvremena. Od 53. do 66. minute Gruzijci su zabili tri pogotka, a strijelci su bili Chakvetadze, Mikautadze i Kochorashvili.

Do kraja susreta Češka je uspjela postići počasni pogodak, a strijelac je u 81. minuti bio Kalvach. Kasnije tokom subotnje večeri u ovoj grupi će igrati Ukrajina i Albanija.

U diviziji C je uvjerljivu pobjedu upisala Armenija koja je na domaćem terenu pobijedila Latviju 4:1. U toj su grupi ranije tokom subote Farska Ostrva i Sjeverna Makedonija remizirali odigravši 1:1.