Atalanta je u jednom od derbija 36. kola italijanske Serije A večeras savladala Romu i sada je jako blizu da ostvari plasman u Ligu prvaka (što može učiniti, doduše, i ako pobijedi Leverkusen u finalu Evropske lige).

Charles De Ketelaere je u razmaku tri minute dva puta tresao mrežu Rome. To se desilo u 18. i 20. minuti za vodstvo domaćina u Bergamu od 2:0.

Poraz Rimljana ublažio je Pellegrini pogotkom s bijele tačke u 66. minuti. Rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 2:1.

Ovim trijumfom Atalanta je učinila uslugu Juventusu i Bologni, koji su porazom Vučice osigurali plasman u Ligu prvaka.

Sead Kolašinac zbog povrede večeras nije bio u kadru Atalante, koja naredne sedmice igra finale Kupa Italije protiv Juventusa.