Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko predmet je mnogobrojnih špekulacija ovog ljeta, a svoje umijeće za postizanje golova pokazao je i danas.

Na prijateljskom meču između Fenerbahce i rumunskog Petrolula, Džeko je postigao izjednačujući pogodak u 41. minuti susreta.

Petrolul je poveo u 35. minuti preko Bratua, a Džeko je poravnanje svojoj ekipi donio šest minuta kasnije majstorskim pogotkom. Susret je završen rezultatom 2:1, a pobjednički gol za Fener postigao je Miha Zajc u 60. minuti meča.

Ostanak u Fenerbahceu, odlazak u Saudijsku Arabiju ili prelazak u Hajduk naslovi su koji prate bh. napadača u posljednjih nekoliko sedmica, a sinoć je italijanski Mediaseta objavio da će Edin Džeko postati novi fudbaler Hajduka.

Isti izvor navodi, da je Džeko prihvatio ponudu koju su mu predstavili sportski direktor tima Nikola Kalinić i novi trener Gennaro Gattuso, te da će Edin uskoro potpisati dvogodišnji ugovor s ekipom s Poljuda.

Džeko je član Fenerbahcea s kojim ima ugovor na još jednu godinu, a prošle sezone je dao 25 golova uz deset asistencija na 46 mečeva u svim takmičenjima.