Kompletirano je drugo kolo Evropske lige. U terminu od 21 sat odigrano je i posljednjih devet susreta.

Fenerbahče sa gostovanja kod Twente vraća se sa osvojenim bodom. Rezultat meča na stadionu De Grolsch Veste glasio je 1:1. Vlap je pogađao za nizozemskog, a Tadić za turskog predstavnika. Edin Džeko priliku za igru dobio je u 62. minuti.

Ekipa Manchester Uniteda još uvijek je bez pobjede u novoj sezoni Evropske lige. Tim Erika ten Haga remizirao je sa Portom (3:3). Došao je United preko Rashforda i Hojlunda do 2:0. Ipak, nakon toga uslijedila je puno bolja igra portugalskog predstavnika. Pogađali su Pepe jedanput i Omorodion dva puta. Porto je sve do 91. minute imao povoljan rezultat. Maguire tada postiže izjednačujući gol za 3:3.