Fudbaleri Maroka danas su u meču za treće mjesto Olimpijskih igara u Parizu savladali reprezentaciju Egipta sa visokih 0:6 i tako osvojili bronzanu medalju za svoju zemlju.

Afrička selekcija je nakon senzacije na Svjetskom prvenstvu u Katru (4.mjesto) ponovo napravila veliki fudbalski podvig, a trenutna generacija marokanskih fudbalera ispisuje nove stranice fudbalske historije Maroka.

Danas su u meču za treće mjesto savladali Egipat rezultatom 0:6 i tako osvojili treće mjesto, što je ujedno i druga medalja za Maroko na Olimpijskim igrama u Parizu. U strijelce za Maroko su se upisivali Ezzalzouli (23′), Rahimi (26′, 64′), El Khannouss (51′), Nakach (73′) i Hakimi(87′).

Ovo je do sada treći najveći uspjeh marokanskog fudbala, jer su prethodno dva puta osvajali Afrički kup nacija 2018. i 202. godine.