Athletic Bilbao s dva igrača manje dočekao je kraj utakmice na gostovanju kod Getafea. I s tri boda u džepu.

Inaki Williams u 27. minuti je doveo Athletic u prednost, a isti igrač u 51. minuti je pogodio za 0:2.

Potom je Athleticu isključen Yeray Alvarez zbog namjernog igranja rukom, da bi u 79. minuti Aitor Paredes dobio drugi žuti karton.

U 83. minutu lopta je pogodila u ruku Raula Garciju poslije centaršuta sa desne strane i sudija Manzano je pokazao na bijelu tačku – penal za Getafe. To je bila ”kap koja je prelila čašu” za trenera Ernesta Valverdea, koji je burno reagovao i zbog oštrih protesta je također isključen.

Uslijedila je konsultacija sa VAR sobom, pa gledanje snimka, ali je ipak ostao pri svojoj odluci. Mason Greenwood je preuzeo odgovornost, izveo je jedanaesterac, ali njegov šut sa bijele tačke je zaustavio sjajni golman Unai Simon.

Tako Getafeu ni dva nogometaša više nisu pomogla, kao ni penal, meč je okončan rezultatom 0:2 za Athletic, koji je ostao u igri za plasman u Ligu prvaka.