Manchester City je očekivano zabilježio pobjedu nad Southamptonom u devetom kolu Premiershipa, ali su navijači mnogo više očekivali od mršavih 1:0. Ipak, cilj je ostvaren i šampion je barem do sutra popodne zasjeo na čelo tabele.

Kako je počeo meč, činilo se da će gosti pretrpjeti ubjedljiv poraz na Etihadu. Matheus Nunes je dobro centrirao, a Erling Haland pokazao snagu u duelu i umješnost davanja golova na “bilo koji način” te je svojim 11. ovosezonskim golom u Premier League već u petoj minutu “otvorio” Svece.

Ali, bez obzira na apsolutno kontrolu meča, dominaciju, nisu Građani mnogo ugrožavali golmana Aarona Ramsdalea. I one zicere koje su stvorili branio je bivši golman Arsenala.

Aston Villa se mučila dugo sa Bournemouthom, vodila je golom rezerviste Rossa Barkleya sve do šestog minuta nadoknade kada je Evanilson izjednačio.

Sličan scenario doživio je Brighton koji je pogocima Welbecka i Fergusona imao 2:0 protiv Wolverhamptona, da bi na kraju primio dva pogotka u pet minuta za 2:2.

Najviše golova viđeno je u Brentfordu. Vodio je Ipswich 0:2, da bi domaćin preokretom došao do 3:2, imao i igrača više, ali je Delap pogodio za 3:3. Ipak, domaćinima je Mbeumo donio trijumf u nadoknadi 4:3.

Ipswich je uz Wolverhampton, Southampton i Crystal Palace ekipa bez pobjede u prvih devet kola.