Ekipa Hajduka, u okviru 6. kola HNL-a, savladala je zagrebački Dinamo rezultatom 1:0.

Prvih 45 minuta utakmice ponudilo nam je nešto skromniju predstavu. Ipak, drugo poluvrijeme bilo je znatno interesantnije.

Već u 47. minutu, Hajduk prijeti preko Krovinović. Nevistić je loše reagirao nakon udarca veznjaka ekipe iz Splita. Lopta se odbila u noge Pukštasu, koji puca po golu, ali Ristovski blokira u korner u zadnjem trenutku.

U 66. minutu, šansa za Dinamo. Pierre-Gabriel je odlično odigrao loptu ka Ristovskom koji ubacuje na peterac. Tamo je čekao Kulenović koji puca glavom. Ipak, njegov pokušaj otišao je pored gola.

Kazna je stigla samo nekoliko minuta kasnije. Prpić je proigrao Livaju koji majstorski pogađa za 0:1.

U nastavku, Dinamo je dva puta ozbiljno zaprijetio, ali promjene rezultata nije bilo. Prvo je Pjaca pucao pored gola, a zatim, svoju šansu nije iskoristio ni Rog.

Od 92. minuta Hajduk je igrao s igračem manje, obzirom da je Diallo zaradio drugi žuti karton.

Posljednju priliku, da dođu do izjednačenja, Zagrepčani su imali u 8. minutu sudijske nadoknade. Ponovo je Marko Rog pokušao sa sedam, osam metara, ali Melnjak njegov pokušaj odbija u korner.