Nogometaši Hajduka danas su odigrali treću pripremnu utakmicu u Sloveniji. Protivnik Bijelima je bio Rukh iz Lavova koji je prošle sezone završio kao šestoplasirana ekipa ukrajinskog prvenstva.

Splićani su, nakon poraza od Radomlja (0:1) i remija protiv Šahtara (1:1), došli tako do prve pobjede na aktuelnim pripremama u Sloveniji.

Prvi pogodak je djelo novopečenog seniorskog nogometnog reprezentativca BiH Madžida Šošića u 35. minuti, na asistenciju Brune Durdova.

Zatim se i Durdov upisao u strijelce u 65. minuti, a pogodio je i Noa Skoko u 72. minuti. Strijelac jedinog pogotka za Rukh bio je Ostap Pritula.

Pobjeda je mogla biti i ubjedljivija, ali Marko Livaja je pogodio prečku pred kraj susreta.

Bijeli će se odmah zaputiti prema Grazu gdje će sutra s početkom u 19 sati odigrati posljednju utakmicu glavnog dijela priprema s turskim Fenerbahceom.