Manchester City nakon prva dva kola Premiershipa ima maksimalan učinak. Aktuelni prvak dočekao je danas novajliju, ekipu Ipswicha, koja se nije dobro provela na Etihadu.

Početak je bio kao iz snova za goste, poveli su već u sedmoj minuti nakon sjajne kontre i pogotka Szmodicsa.

No, uslijedio je košmar za Ipswich. U razmaku od svega pet minuta City postiže tri gola – Haaland s bijele tačke za 1:1, zatim De Bruyne kažnjava kardinalnu grešku golmana Murića, a potom Haaland poentira za 3:1 u 16. minuti.

Dvije minute prije kraja Erling Haaland je kompletirao hat-trick za konačnih 4:1.

Fudbaleri Tottenhama ubjedljivo su savladali Everton, u koji se vratio Asmir Begović (nije bio u kadru), rezultatom 4:0 na svom stadionu.

Nije se Tottenham proslavio na otvaranju sezone, ali jeste u prvom popravnom meču. Puna mreža Evertona koji se dosta mučio u Londonu ovog popodneva, a posebno je izraženo slabu predstavu pružio njihov najbolji igrač Jordan Pickford. Kada je golman u lošem raspoloženju i rival to osjeti, ostatak tima može da radi šta god želi, sudbina će biti jednaka – poraz.

Yves Bissouma je otvorio seriju golova, Heung-Min Son je produžio, a potom nastavili Cristian Romero i južnokorejski napadač još jednom.

West Ham je golovima Tomaša Součeka i Jarroda Bowena kao gost pobijedio Crystal Palace na Selhurst Parku lakše nego što se to očekivalo, dok je Fulham rezultatom 2:1 trijumfovao protiv Leicestera.

Nottingham Forest je slavio u gostima kod Southamptona golom Morgana Gibbs-Whitea.