Odigrane su sve utakmice trećeg kola Lige prvaka koje su bile na rasporedu danas od 21 sat.

Barcelona je na domaćem terenu deklasirala Bayern sa 4:1. Raphinha je već u prvoj minuti doveo tim iz Katalonije u vodstvo. Ubrzo nakon toga, tačnije u 18. minuti, Kane pogađa za 1:1. Poslije izjednačujućeg gola, uslijedila je sjajna predstava Barcelone. Prvo je Lewandowski vratio prednost na stranu domaćina, da bi potom Raphinha u 45. pogodio za 3:1, a u 56. minuti za konačnih 4:1.

Veliku pobjedu ostvarili su i fudbaleri Dinama koji su na gostovanju kod Salzburga slavili rezultatom 0:2. Golove za Modre postigli su Kulenović i Petković. Desni bek austrijskog tima i naše reprezentacije, Amar Dedić, na terenu je proveo svih 90 minuta.

Kada su u pitanju ostali susreti, Lille je uspio odnijeti bodove sa Metropolitana. Francuski predstavnik savladao je Atletico Madrid rezultatom 1:3.

Manchester City je bio siguran protiv Sparte iz Praga (5:0), Liverpool protiv Leipziga (0:1), a Feyenoord protiv Benfice (1:3).

Meč Young Boys – Inter okončan je rezultatom 0:1 u korist italijanskog predstavnika.