Slovenačka nogometna reprezentacija savladala je Armeniju 2:1 na travnjaku Stožica u pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo.

Za Sloveniju je u već 11. minuti zabio Jan Mlakar. No, izjednačio je Varazdat Harojan u 56. minuti nakon kornera Armenaca.

Ključni trenutak meča se desio u 63. minuti, kada je mrežu gostiju zatresao povratnik u slovenački nacionalni tim Josip Iličić.

Nakon tri i po godine tako je Iličić, koji je u igru ​​ušao u 59. minuti, četiri minute kasnije postigao pogodak. Bio je to emotivan trenutak za 36-godišnjeg velikana slovenačkog nogometa koji se nada nastupu na još jednom velikom takmičenju.

Iličić je upisao jubilarni 80. nastup za Sloveniju i izjednačio se na vječnoj listi s najboljim strijelcima Slovenije svih vremena Zlatkom Zahovićem (35 golova) i Milivojem Novakovićem (32), koji su u svojim bogatim karijerama državni dres nosili tačno 80 puta.

Bila je ovo važna utakmica posebno za selektora Slovenije Matjaža Keka, koji najkasnije do četvrtka mora prekrižiti četiri imena na proširenom popisu i UEFA saopštiti konačan popis od 26 putnika na Euro.