Poraz od Milana izgleda je bio sam loš dan ili bolje rečeno loše drugo poluvrijeme Intera. Šampion Italije je stigao u Udine da ispravi utisak i da pokaže klasu. To je uradio sa stilom iako je strijepio 10 minuta, pobjedivši 2:3 u šestom kolu Serije A.

Pred duel sa Crvenom zvezdom u drugom kolu UEFA Lige šampiona (utorak, 21 sat, Arena 1 Premium), za trenera Simonea Inzaghija značajan je i učinak Lautara Martineza, koji je postigao dva gola, doduše promašio i još tri zicera.

Udinese je najprijatnije iznenađenje ove sezone, ali gostima iz Milana bilo je potrebno samo 43 sekunde i loša procjena golmana Okyea da Frattesi upiše svoje ime na semaforu.

Propustio je Inter tri velike prilike (Lautaro, Thuram), a onda pokazao da je ranjiv u odbrani. Kabasele je bio sam na 12 metara i glavom poslao loptu u sam ugao.

I kada se očekivalo da će se prvi dio završiti 1:1, DiMarco je asistirao Lautaru Martinezu, koji je konačno pogodio mrežu.

Možda bi tok meča bio drugačiji da Martinez na pas Thurama nije već u 47. minutu spakovao drugi pogodak.

Ovako, Inter je imao potpunu kontrolu meča. Dobro je funkcionisao tim Simonea Inzaghija, sve do 83. minuta kada je zaboravljen Lorenzo Lucca, a on je dugim koracima stigao do Sommera i savladao ga.

Od gotovog su napravili veresiju igrači Intera, strijepili su desetak minuta, ali uspjeli ipak da sačuvaju tri boda.