Ekipa Brightona došla je do nove pobjede u ovogodišnjem izdanju Premiershipa nakon što je u susretu drugog kola savladala ekipu Manchester Uniteda rezultatom 2:1.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je Amad Diallo u 12. minuti, ali je njegov pokušaj otišao pored desne stative.

U 32. minuti Welbeck dovodi Brighton u vodstvo. Nakon odličnog prodora po strani i ubačaja u sredinu lopta je došla do Mitome, koji istu provlači između dvojice igrača Uniteda. Lakši dio posla, obzirom da je sam ostao na gol liniji, odradio je Danny Welbeck.

Izjednačenje ekipi Uniteda u 60. minuti donio je mladi Diallo. Ovoga puta, nakon što je probio po desnoj strani, bio je znatno precizniji.

U 70. minuti jedna interesantna situacija. Garnacho je loptu uputio prema golu protivnika, ali je ona pogodila njegovog saigrača Zirkzeea koji se nalazio na gol-liniji. Nakon VAR provjere, donešena je konačna odluka da gol ne važi zbog ofsajda.

U sudijskoj nadoknadi šok za tim iz Manchestera. Nakon kornera, lopta se odbila do Adingre, Afrikanac je prosljeđuje do Joaa Pedra, koji postavlja konačni rezultat 2:1.