Nogometne reprezentacije Slovenije i Srbije remizirale su danas u susretu drugog kola grupe C na Evropskom prvenstvu.

Mnogo konkretniji i opasniji djelovali su Slovenci u prvom poluvremenu, a najbliži pogotku bili su u 37. minuti kada je Elšnik s petnaestak metara pogodio stativu.

Početkom drugog poluvremena Srbija je zagospodarila travnjakom stadiona u Munchenu, dok su izabranici selektora Matjaža Keka čekali šansu iz kontranapada. I dočekali u 69. minuti.

Karničnik je povukao kontru, dodao na krilo do Elšnika, koji je zatim ubacio, a pomenuti Žan Karničnik se našao na pravom mjestu i poentirao na drugoj stativi – 1:0.

Srbija je zamalo izjednačila u 73. minuti, ali Mitrović je gađao prečku.

U dramatičnom finišu meča Srbija ipak stiže do poravnanja. Nakon kornera rezervista Luka Jović glavom pogađa za konačnih 1:1.

Danas se u sklopu grupe C igra i utakmica Danska – Engleska (18 sati).