Završene su prve utakmice nove sezone Lige prvaka. Ekipa Juventusa, na domaćem terenu je savladala PSV, dok je Aston Villa slavila protiv Young Boysa.

‘Stara dama’ ostvarila je pobjedu rezultatom 3:1. U 21. minutu Yildiz, udarcem sa ruba kaznenog prostora, dovodi Juventus u vodstvo. Samo par minuta kasnije, novi pogodak u mreži PSV-a. Ovoga puta, strijelac je bio McKennie.

Treći gol za Juventus postigao je Nicolas Gonzalez u 52. minutu. Gosti su izgubili loptu na sredini terena, nakon čega je uslijedila kontra ekipe u crno-bijelim dresovima. U završnici napada, sam ispred Drommela našao se Gonzalez, koji nije imao težak zadatak da loptu pospremi u mrežu.

Pred sami kraj utakmice, PSV je preko Saibarija uspio da smanji rezultat na 3:1.

U drugom meču. odigranom u istom terminu, Aston Villa je dobila Young Boys rezultatom 3:0.

U 27. minutu, John McGinn je poslao preciznu loptu u šestnaesterac. Tielemans ju je prihvatio i ‘zakucao’ uz lijevu stativu. Golman domaćih je bio bespomoćan.

Do kraja poluvremena, Villa je preko Ramsey udvostručila svoju prednost. Konačnih 3:0 postavio je Onana u 86. minutu. Sa nekih 20-ak metara, Belgijanac je uputio jak, prizeman šut koji je završio iza leđa von Ballmoosa.