Juventus je u sedmom kolu Serie A na domaćem terenu odigrao 1:1 s Cagliarijem. Ekipi trenera Thiaga Motte to je čak četvrti remi ove sezone.

Juventus je poveo pogotkom Dušana Vlahovića iz jedanaesterca u 15. minuti te je i nakon toga bio bolja ekipa.

Ipak, domaći nogometaši nisu uspjeli postići i drugi gol te tako riješiti utakmicu, a najveći promašaj svakako je imao Vlahović u 76. minuti, kada je s desetak metara promašio prazan gol.

Kazna je stigla u 88. minuti, kada je Razvan Marin iz penala zabio za konačnih 1:1, a do kraja je kod Juventusa zbog drugog žutog kartona isključen Francisco Conceicao.

Juventus je sada treći s 13 bodova, dok Cagliari na 15. mjestu ima šest bodova te se može pohvaliti da je prvi sastav koji je postigao gol Juventusu ove sezone u italijanskom prvenstvu.