Današnjim mečevima počela je nova sezona Konferencijske lige. U okviru prvog kola, Vitoria Guimaraes savladala je Celje, dok je Rapid iz Beča bio bolji od Basaksehira.

Na stadionu Afonso Henriques, Vitoria je slavila pobjedu nad Celjem rezultatom 3:1. Strijelci za portugalskog predstavnika bili su Samu u 7. minuti, Gustavo u 36. te Tiago Silva u 62. minuti. Utješni pogodak za Celje zabio je Matko u 91. minuti.

Druga utakmica, odgirana u Istanbulu između Basaksehira i Rapida, završena je rezultatom 2:1 u korist tima iz glavnog grada Austrije. Rapid je do prednosti od 1:0 stigao pred kraj prvog poluvremena, preko Schauba. Samo četiri minute kasnije, Basaksehir golom Piateka dolazi do 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Schaub koji je na taj način stigao i do drugog pogotka na meču.