Fudbaleri Zrinjskog počinju sezonu evropskim utakmicama protiv slovenačkog Brava i žele ponoviti prošlogodišnji rezultat.

Zrinjski ulazi u novu sezonu sa namjerom da se ponovi prošla sezona kada su igrali grupnu fazu Lige konferencije. Razlika u tom putu i sada je što su tada, uslovno rečeno, imali nešto lakši put, jer su imali pravo na kiks u Ligi prvaka i Ligi Evrope, ali sada prostora za to nema. Svaki poraz može skupo koštati, a izgubljeni dvomeč znači kraj evropske avanture.

Prva prepreka je Bravo protiv kojeg bi Zrinjski trebao da je favorit, naročito poslije patnje Slovenaca u prvom kolu protiv Connah‘s Quay Nomadsa iz Velsa gdje su u 88. minuti revanša izbjegli ispadanje, uveli utakmicu u produžetak i tek u 115. minuti postigli gol za 2:0 i pobjedu u dvomeču.

Prva utakmica igra se Pod Bijelim brijegom u četvrtak od 21 sat. Meč sudi Švicarac Lionel Tschudi, sa sunarodnjacima Matthiasom Sbrissom i Bastienom Lengacherom. Četvrti sudija je Mirel Turkeš.

Revanš meč u Ljubljani igra se sedam dana kasnije, 1. avgusta, sa početkom u 17.30. Utakmicu sudi Estonac Joonas Jaanovits, sa pomoćnicima Aronom Harsingom i Neemeom Neemlaidom. Četvrti sudija je Kevin Kaivoja.