Fudbaleri Atalante savladali su kao gosti ekipu Salernitane rezultatom 1:2 u okviru 35. kola italijanske Serije A.

Ekipa iz Bergama propisno se namučila u Salernu gde je fenjeraš pružio čvrst otpor. Ipak domaći nisu izdržali do kraja utakmice, što je Atalantu vratilo na petu poziciju italijanskog šampionata.

Izabranici Gian Piera Gasperinija su od samog početka meča uspostavili terensku inicijativu, ali je domaćin iz Salerna bio taj koji je poveo.

Igrao se 18 minut kada je Tchaouna uz malo sreće prevario svog čuvara i sa desne strane pogodio gol gostiju.

Atalanta osim prilike Lookmana nije prikazala ništa konkretno, pa je Gasperini odlučio da izvrši tri izmjene na poluvremenu što je donijelo veliki preokret.

Prvo je Gianluca Sccamaca izjednačio rezultat u 57. minutu poslije dodavanja Pašalića glavom. Samo šest minuta kasnije Teun Koopmeiners pogodio sa distance i riješio pitanje pobjednika u Salernu.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac nije igrao s obzirom da je u utakmici sa Marseillejom zadobio povredu mišića.

Atalanta je peti tim na tabeli Serije A sa 60 bodova, dok je Salernitana posljednja sa 15 bodova.