Mlada (U-21) reprezentacija BiH doživjela je poraz u duelu sa Francuskom, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Francuzi su slavili sa 2:0.

U uvodnim minutama meča fudbaleri Francuske su u potpunosti kontrolisali ritam. Nekoliko puta su pokušavali preko Ekitikea, ali promjene rezultata nije bilo.

Nakon jednog duela u 32. minuti, Čelik ruši igrača Francuske u šesnaestercu naše reprezentacije. Sudija Kikacheishvili odlučio je da pokaže na bijelu tačku. Odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeo je Ekitike, ali njegov pokušaj sjajno zaustavlja Damijanović.

Ipak, samo par trenutaka kasnije, dolazi do promjene rezultata. Ovoga puta Damijanović je bio nemoćan. Strijelac pogotka za Francuze bio je Akliouche.

U 55. minuti identična situacija kao i u prvom poluvremenu. Čelik ruši Ekitikea, Francuz još jednom preuzima odgovornost i ovoga puta pogađa sa 11 metara. 2:0 za Francusku.

Nakon drugog gola, naša reprezentacije uspjela je da stvori jednu ozbiljniju situaciju pred golom domaćina. Kahvić je pokušao glavom, ali njegov šut odlazi pored gola.

Do kraja utakmice, rezultat je ostao nepromijenjen.

BiH je ostala pretposljednja na tabeli sa samo tri osvojena boda iz sedam utakmica, a Francuska je izbila na drugo mjesto sa 13 bodova. Lider je Slovenija sa 16 bodova i utakmicom više.