Bayer Leverkusen sezonu u Bundesligi je zaključio na način kako je i igrao cijelo vrijeme – bez poraza. Zaista, šampionski.

U današnjoj utakmici posljednjeg kola novi prvaci Njemačke na svojoj BayAreni savladali su Augsburg našeg Ermedina Demirovića.

Meč je okončan rezultatom 2:1, a golove za Leverkusen su postigli Boniface i Andrich. Utješni pogodak za Augsburg djelo je Komura. Kapiten Ermedin Demirović je zamijenjen u nadoknadi (ušao Dion Drena Beljo).

Bayer ima još dvije važne utakmice, u kojima može doći do novih trofeja. Finale Evropske lige igra u srijedu (21 sat, Arena 1 Premium) protiv Atalante, a u subotu (20 sati, Arena Sport 1) će odmjeriti snage s Kaiserslauternom u finalu Kupa Njemačke.

Što se tiče ostalih današnjih utakmica, zanimljiva je bila borba za opstanak u najvišem rangu, s obzirom da je ranije riješeno pitanje ekipa koje će naredne sezone predstavljati Njemačku u Ligi prvaka (Bayer, Bayern, Stuttgart, Leipzig i Dortmund).

Union Berlin je došao do zlata vrijedne pobjede nad Freiburgom, vodio je golom Hollerbacha od 68. minute. No, izjednačio je Doan pet minuta prije kraja na 1:1. Ipak, Haberer u nadoknadi pogađa za konačnih 2:1.

Tako će Bochum, koji je izgubio danas kod Werdera (4:1), u baraž za opstanak, a berlinski tim je osigurao opstanak u društvu najboljih.