Bayer Leverkusen uspio je ostati neporažen u Njemačkoj ove sezone. U prvenstvu i Kupu. Tek mu je Atalanta pomrsila konce u finalu Evropske lige.

Apotekari su večeras kompletirali duplu krunu u domovini, savladali su Kaiserslatuern u finalu Kupa i osvojili DFB Pokal.

Djelovalo je da će imati lagan zadatak protiv drugoligaša na Olimpijskom stadionu u Berlinu, poveli su fantastičnim pogotkom Granita Xhake u 17. minuti.

No, sve je zakomplikovao Kossounou kada je zbog grubog faula nad Tomiakom dobio drugi žuti karton već u 44. minuti i ostavio saigrače iz Bayera na cjedilu.

No, igrač više tokom cijelog drugog poluvremena ipak nije pomogao Kaiserslauternu. Leverkusen se odbranio, čak je imao i nekoliko prilika da udvostruči prednost, ali ostalo je 1:0.

Uslijedilo je novo slavlje za ekipu trenera Xabija Alonsa, koja je sezonu 2023/24 odigrala za historiju.